وب سایت شخصی علی اصغر عنابستانی

اخبار

pdf

وزیر ارشاد براحتی اعلام کرد لغو میزبانی مشهد مساله دارای اهمیتی نیست

جانشین شهردار مشهد در ستاد «مشهد ۲۰۱۷» گفت: برگزاری اجلاس وزای فرهنگ اسلامی در مشهد یک فرصت مهم و حیاتی است.
به گزارش پایگاه خبری صبح مشهد، علی اصغر عنابستانی در یک نشست خبری که درباره لغو اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی در مشهد در دفتر پایگاه خبری صبح مشهد برگزار شد، اظهار کرد: موضوع میزبانی پایتخت فرهنگ اسلامی در مشهد سال 2017 می تواند سکوی پرشی برای مشهد در همه عرصه های توسعه ای باشد.
وی ادامه داد: در نقشه راه و سند چشم انداز شهری، مشهد باید بتواند به الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت و خاستگاه رشد شاخص های وحدت اسلامی، اقتصاد فرهنگ، زیارت و کارآفرینی تبدیل شود که جهانی شدن مشهد به واسطه رویداد مشهد 2017 می تواند کمک شایانی به افزایش سرعت تحقق این امر داشته باشد.
عنابستانی با اشاره به اینکه برگزاری اجلاس وزرای فرهنگ کشورهای اسلامی همزمان با رویداد مشهد 2017 پایتخت فرهنگ اسلامی می تواند به برای رسیدن به اهداف بلند سند چشم انداز مشهد کمک قابل ملاحظه ای داشته باشد، افزود: به عنوان مثال تبدیل مشهد به مرکز تعاملات بین المللی و اجلاسیه های جهانی می تواند نقطه آغازی برای هدف گذاری های ما باشد.
وی ادامه داد: اما اکنون شاهدیم که در یک اقدام سیاسی میزبانی از مشهد گرفته و به سنار که شهری بسیار کوچک و بدون امکانات در کشور سودان سپرده می شود.
عنابستانی اضافه کرد: آقای وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جلسه اخیر شورای سیاست گذاری مشهد 2017 پس از بیان گزارش اجلاس مسقط خیلی ساده و واضح عنوان کرد که برگزاری این اجلاس چندان هم مهم نبوده. تصور من اینست که وزارت ارشاد اصلا به اهمیت این مساله فکر هم نکرده، چه رسد به آنکه آمادگی مواجهه با اتفاقی مانند آنچه در مسقط افتاد را داشته باشد.
وی عنوان کرد: در چند سال اخیر شاهد بدترین جنایات بر علیه شیعیان در سطح منطقه بوده ایم که همیشه در آن پای عربستان در میان بوده و با توجه به اینکه رییس آیسسکو نیز اهل این کشور است شائبه های سیاسی این مساله بسیار پررنگ است.
جانشین شهردار مشهد در ستاد «مشهد ۲۰۱۷» با اشاره به موضع انفعالی وزارت خارجه در قبال این اقدام، تصریح کرد: دیگر وقت آن رسیده که در عرصه دیپلماسی لبخند و بی عملی جای خود را به واقع نگری و عمل گرایی داده و با استفاده از ابزارهای موجود چاره ای برای این مساله اندیشیده شود.